Mohou zloději překonat sledovací systém vašeho vozidla?

Mohou, vzhledem k technologickému pokroku, mají i zloději nástroje, jak vyřadit z provozu sledovaní zařízení vašeho vozu. Pokud jste jedním z mnoha vlastníků automobilu nebo motocyklu, je pravděpodobné, že se budete chtít ochránit před možnými zloději.

Většina lidí si neuvědomuje, jak snadné je odstavit funkce klasického sledovacího zařízení, které využívá k přenosu signálu celulární síť GSM. Stačí použít malou lokální rušičku signálu a vaše sledovací zařízení je nefunkční. Nebo mohou zloději použít RF detektor, najít vlastní sledovací zařízení, a to potom zcela odstranit.

Nová generace systémů sledování vozidel, která využívá k přenosu signálu globální síť Sigfox, je nerušitelná. Zařízení, například iLocator, vysílá signály, které zachycují přijímací stanice v okolí několika desítek kilometrů. Pokud by zloděj chtěl přenos signálu znemožnit, musel by současně rušit všechny přijímací stanice, které jsou v dosahu zařízení. To je prakticky nemožné.

Za cenu, která nižší než výměna čelního skla, můžete získat sledovací zařízení iLocator, které je bateriově napájené, lze umístit kamkoli ve vozidle, nevyžaduje žádnou údržbu, a hlavně nelze rušit jeho signál.

A to stojí za pocit klidu, že i když se zloději do vašeho vozu dostanou, iLocator bude stále aktivní a bude odesílat zprávy o své poloze a poloze vašeho vozu.

Produkt si můžete prohlédnout zde: iLocator